Το πρώτο της επίτευγμα στο δρόμο που θέλει να χαράξει στην Υποκριτική, έκανε ήδη η κόρη του πρώην γραμματέα της Νομαρχιακής του ΠΑΣΟΚ, Μιχάλης Παπαδάκη, Μαρία, η οποία κατάφερε να περάσει τις εξετάσεις του Εθνικού Θεάτρου. Η Μαρία που, καθώς φαίνεται, έχει καλλιτεχνικές και όχι ... πολιτικές ανησυχίες, ετοιμάζει τις βαλίτσες της για τη Δραματική Σχολή του Εθνικού Θεάτρου, κάνοντας πράξη το όνειρό της.
Στο πλευρό της, ο περήφανος πατέρας, Μιχάλης Παπαδάκης που - μαζί με την υπόλοιπη οικογένεια - εύχεται στην κόρη του "να έχει την πορεία που ονειρεύεται"!