Δεν ξέρω εάν είναι θέμα πολιτικού πολιτισμού ή εάν υποκρύπτεται μια διάθεση στενότερης συνεργασίας, αλλά οι δύο υποψήφιοι δήμαρχοι του Ηρακλείου βρέθηκαν και τα είπαν! Ο Γιάννης Κουράκης και ο Πέτρος Ινιωτάκης συναντήθηκαν , καθώς έμαθα, πρώτον για να σπάσει ο πάγος που υπήρχε μεταξύ τους και δεύτερον για να ανταλλάξουν απόψεις για τα δημοτικά και φυσικά τον προεκλογικό αγώνα.
Δεν ξέρω που μπορεί να οδηγήσει στο μέλλον αυτή η συνάντηση, αλλά καθώς λένε οι δύο πλευρές ήταν "επιβεβλημένο να γίνει καθώς οι σχέσεις είχαν φτάσει σε πολύ κακό σημείο και χωρίς λόγο"!