Αίσθηση προκάλεσαν τα πρόσφατα instastories του Snik μέσα από το Λούβρο, το σπουδαίο μουσείο του Παρισιού, μέσα στο οποίο βρίσκονται κι ελληνικά εκθέματα, μεταξύ αυτών η Αφροδίτη της Μήλου, η Νίκη της Σαμοθράκης .
Ο γνωστός trapper δημοσίευσε μερικά βίντεο στα οποία τον βλέπουμε να καπνίζει κατά τη διάρκεια της περιήγησής του μέσα στο διάσημο μουσείου.
Η Αθηναΐς Νέγκα έκανε ξεκάθαρη την αποστροφή της απέναντι στις κινήσεις του σημειώνοντας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης: "Οικογένειες, φοιτητές, φιλότεχνοι… Κάνουν οικονομίες για να έχουν την ευκαιρία να δουν τα αριστουργήματα στο Λούβρο και το τσογλάνι όχι μόνο έχει φράγκα να πάει, αλλά να πάει και πάλι να μείνει στουρνάρι. Τα μουσεία υπάρχουν για να δίνουν χαρά".
instagram@athinaisnega