Όταν έδινε τις μάχες ως μπροστάρης στο κίνημα κατά των διοδίων ίσως να μη φανταζόταν ότι κάποια στιγμή θα έμπαινε ως ... σύμβουλος στο γραφείο του Πρωθυπουργού !
Ο λόγος για τον πολιτικό μηχανικό Χρήστο Παναγή ο οποίος με απόφαση του Αλ. Τσίπρα διορίστηκε ειδικός σύμβουλος στο Οικονομικό Γραφείο της Γενικής Γραμματείας Πρωθυπουργού!
Πριν το γραφείο του Αλέξη Τσίπρα, ο ίδιος ήταν διορισμένος στο Υπουργείο Εξωτερικών ως συνεργάτης του ξαδέρφου του Πρωθυπουργού, Γιώργου Τσίπρα.
Όπως θα δείτε, σε παλιότερο αυτό βίντεο, ο κ. Παναγής έκανε δηλώσεις, ως μέλος του κινήματος ενάντια στα διόδια, για τις διώξεις των εργολάβων στους συντρόφους και συναγωνιστές του.