Παρατημένοι στην τύχη τους και στις διαθέσεις του εργολάβου νιώθουν οι κάτοικοι της ανάπλασης του Λάκκου που βλέπουν να περνούν οι εβδομάδες και οι μήνες χωρίς να ολοκληρώνεται το έργο!
Η ανάπλαση στην συγκεκριμένη περιοχή ξεκίνησε τον περασμένο Ιούνιο, βρίσκεται ακριβώς απέναντι από τη 1821 και κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά πότε θα τελειώσουν τα έργα! Ο εργολάβος κάνει λίγες παρεμβάσεις κι έπειτα εξαφανίζεται, για τους επαγγελματίες ήταν ένας μαύρος χειμώνας μέσα στη σκόνη και τη λάσπη κι ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων δεν μπορεί να τους πει με σιγουριά πότε ολοκληρώνεται η ανάπλαση - γιοφύρι της Άρτας!
![lakkos](/sites/default/files/inline-images/123_2.jpg)
![δφ](/sites/default/files/inline-images/125.jpg)
Και το παράδοξο είναι ότι βλέπουν να προχωρά απέναντι η ανάπλαση της 1821, καθώς είναι άλλος εργολάβος και με την ολοκλήρωση των "δικών τους" έργων δεν ασχολείται κανείς!
![δφ](/sites/default/files/inline-images/278281806_2988132694850606_9185436723258458556_n.jpg)
Κάποιος πρέπει να ασχοληθεί και μαζί τους. Δεν μπορεί και δεν πρέπει να αισθάνονται πολίτες β´ κατηγορίας. Ασφαλώς και η ανάπλαση θα κάνει καλύτερη την εικόνα των χώρων που ζουν και δραστηριοποιούνται, αλλά ποιος άραγε τους ρώτησε πως έβγαλαν τις υποχρεώσεις και δούλεψαν τα μαγαζιά τους 11 μήνες τώρα;
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο