Για σημαντική αναβάθμιση του Δημοτικού Κυνοκομείου εντός του 2020 μίλησε ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων, Γιάννης Αναστασάκης, απαντώντας σε σχετικές ερωτήσεις των Μαρίας Καλουδιώτη και Πέτρου Ινιωτάκη, στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ηρακλείου.
Σύμφωνα με τον κ. Αναστασάκη ήδη έχει κατατεθεί η σχετική πρόταση με εξασφαλισμένη χρηματοδότηση από το πρόγραμμα "Φιλόδημος" (ύψους εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ).
Ο Αντιδήμαρχος, μετά από άλλη παρέμβαση των κυρίων Βρύσαλη και Ινιωτάκη, αναφέρθηκε και στη σύμβαση αποκατάστασης άνω 270 σημείων για ΑμΕΑ στο Ηράκλειο, που υπογράφεται αύριο Πέμπτη, από τον Δήμαρχο Βασίλη Λαμπρινό.