Σας είχα ενημερώσει εδώ και 9 μέρες ότι θα είναι στο Καστέλλι σήμερα ο γενικός διευθυντής του υπουργείου Υποδομών κ.Καρνέζης ο οποίος εγκατέστησε και επίσημα τον ανάδοχο για την δεύτερη φάση της μελέτης κτηματογράφησης που πρέπει να ολοκληρωθεί πριν προχωρήσει το αεροδρόμιο.
Ο κ.Καρνέζης εξέφρασε την αισιοδοξία του λέγοντας ότι υπάρχει ενδιαφέρον- είπε ότι δεν είναι μυστικό για τους Κινέζους- και τόνισε ότι πρέπει να "είμαστε προσεκτικοί ενόψει της δημοπράτησης".
Πάντως ο Καλογεράκης λέει ότι μετά την 30η Σπετεμβρίου δύσκολα μπορεί να γίνει αποδεκτή οποιαδήποτε άλλη δικαιολογία.