Ποιος είπε πως σκέφτονται στη Δύναμη Πολιτών μόνο τα διαζύγια, τις διαγραφές και τις αποχωρήσεις; Το μενού έχει και επιστροφές ή μάλλον επανένταξη μετά την επεισοδιακή διαγραφή τον περασμένο χειμώνα!
Ο λόγος για το μηχανικό Αντώνη Κουμπενάκη που η χειμαρρώδης επίθεση στον αντιδήμαρχο Χάρη Μαμουλάκη του είχε στοιχίσει -τέτοιες μέρες πέρυσι- την αποβολή (προσωρινή όπως αποδείχτηκε ) από τη δημοτική ομάδα της πλειοψηφίας.
Στην τελευταία συνεδρίαση της δημοτικής ομάδας Λαμπρινού αποφασίστηκε ομόφωνα η επιστροφή Κουμπενάκη στην Δύναμη Πολιτών, ο οποίος έτσι κι αλλοιώς δεν έδειχνε διάθεση αυτονόμησης (παρά το έντονο τότε παρασκήνιο) και η απόφαση θα ανακοινωθεί στο αυριανό δημοτικό συμβούλιο!