Άφησε για λίγο τις υποχρεώσεις του στο κλεινόν άστυ και κατηφόρισε στην Κρήτη για διακοπές !
Ο λόγος για τον αγαπημένο πρωταγωνιστή του Τζόκερ Γιάννη Δημολίτσα που πέρασε στιγμές χαλάρωσης και ηρεμίας στα Χανιά αλλά και στο Ρέθυμνο.
Μάλιστα ο λόγος που επέλεξε την Κρήτη σύμφωνα με πληροφορίες δεν είναι τυχαίος αφού η αγαπημένη του Παυλίνα Βουλγαράκη κόρη του πρώην υπουργού Γιώργου Βουλγαράκη θέλησε να δείξει στον Γιάννη τις ομορφιές της ιδιαίτερης πατρίδας της !