Όπως αναφέρει το ofi1925: ''Με προπόνηση που έγινε το μεσημέρι της Πέμπτης (9/11) ο ΟΦΗ συνέχισε την προετοιμασία του για το παιχνίδι της Κυριακής με τον Αιγινιακό, στο Γεντί Κουλέ (Κυριακή 12/11, 3μμ). Δυο νέα προβλήματα απασχολούν το Νίκο Παπαδόπουλο, καθώς ο Δημήτρης Κομεσίδης, έχει ένα χτύπημα στο φρύδι και ο Δημήτρης Σιώπης ένα χτύπημα στη μέση, από την προπόνηση της Τετάρτης (8/11). Και οι δυο έκαναν θεραπεία.Kανονικά γυμνάστηκε ο Λεάλ, που είχε δυο μέρες άδεια απο την τεχνική ηγεσία για προσωπική του υπόθεση και ο Μάρτος, που δείχνει να ξεπέρασε τον τραυματισμό του.
Στο παιχνίδι της Κυριακής ο τεχνικός του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος, δεν υπολογίζει στους τραυματίες Κοιλιάρα, Πλευράκη, Μονιάκη, Περογαμβράκη.''