Μόλις τελείωσε το χθεσινό, ιστορικό, παιχνίδι, στον Πειραιά στήθηκε πάρτι και όλα ετοιμάζονταν για την υποδοχή των θριαμβευτών. Η φιέστα ξεκίνησε από την Συγγρού και κατέληξε στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά. Περίπου στις 5 τα ξημερώματα έφτασε η αποστολή του Ολυμπιακού κι ακολούθησε η μεγάλη φιέστα.
Δείτε videos:
Ξέφρενοι ήταν οι πανηγυρισμοί και στο Ηράκλειο. Φίλαθλοι του Ολυμπιακού, με τη λήξη του αγώνα , από κάθε σημείο της πόλης, βρέθηκαν στην Πλατεία Ελευθερίας, απ' όπου ξεκίνησαν πορεία και μέσω του πεζόδρομου της Δικαιοσύνης, και κατέληξαν με συνθήματα στην πλατεία των Λιονταριών. Από τα πυροτεχνήματα η νύχτα μετατράπηκε σε μέρα, με το κλίμα στο κέντρο της πόλης πανηγυρικό.