Η σχετική ανακοίνωση ανέφερε:
"H ΠΑΕ Πλατανιάς Χανίων καλωσορίζει στην οικογένειά της, τα τρία νέα μεταγραφικά αποκτήματα της.Τον 27χρονο Σέρβο γκολκίπερ Φίλιπ Κλάγιτς, ο οποίος αποκτήθηκε με εξάμηνο δανεισμό από την Παρτίζαν Βελιγραδίου.Τον 22χρονο Γάλλο μέσο, Μικαέλ Μαλσά, ο οποίος αποκτήθηκε με εξάμηνο δανεισμό από την Φορτούνα Σιτάρντ.Τον 30χρονο μέσο Βιέρα Ελόνγκ Ντουαλά, από την Ισημερινή Γουινέα, ο οποίος συμφώνησε με την ομάδα μας μέχρι το καλοκαίρι του 2018".