Αυτή τη φορά δεν ήταν ο Παγέ που...ξελάσπωσε την Γαλλία, αλλά ο Γκριεζμάν. Ο επιθετικός της Ατλέτικο Μαδρίτης με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και λύτρωσε την Γαλλία σε ένα ματς που τα είχε βρει σκούρα. Στο 96' ο Παγέ έκανε το 2-0 και αποδεικνύεται παίκτης - κλειδί για την Γαλλία σε αυτό το τουρνουά.
Η Αλβανία ήταν ηρωϊκή, πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό παιχνίδι ανασταλτικά και επιθετικά όμως δεν κατάφεραν να κερδίσουν κάτι παρά μόνο τις ...εντυπώσεις.