Ο Ζοάο Βίκτορ… φρόντισε με το καλημέρα να «συστηθεί» στο νέο ποδοσφαιρικό του περιβάλλον. Ο λατινοαμερικανός αμυντικός μέσος από τις πρώτες κιόλας προπονήσεις με τον ΟΦΗ εμφάνισε μέρος της ποιότητας του.
Έδειξε από νωρίς σε καλή κατάσταση, ενώ φαίνεται ότι διαθέτει ηγετική φυσιογνωμία. Η ώρα, έτσι, που θα κάνει το επίσημο ντεμπούτο του με την ασπρόμαυρη φανέλα λογικά δεν αργεί.
Περισσότερα στο capitano.gr