Αναλυτικά η ανακοίνωση της Ρεθυμνιώτικης ΚΑΕ:
Η ομάδα μας στο πλαίσιο του κοινωνικού προγράμματος «Cretan Kings Assist» και με την αρωγή του Ιδρύματος «Σταύρος Νιάρχος» θα ανακατασκευάσει τα 2 ανοικτά γήπεδα, αναβαθμίζοντας τις αθλητικές εγκαταστάσεις της πόλης μας. Το μνημόνιο συνεργασίας υπεγράφη σήμερα από τον Δήμαρχο Ρεθύμνου Γιώργη Μαρινάκη και από τον Πρόεδρο του Ερασιτέχνη κ. Γιάννη Καλαϊτζάκη, παρουσία του Προέδρου της ΚΑΕ Ρέθυμνο Cretan Kings κ. Ηρακλή Μανουκαράκη και του Αντιπροέδρου κ. Μανόλη Γιαννούλη.
Με αυτόν τον τρόπο η πόλη μας θα αποκτήσει δύο υπερσύγχρονα γήπεδα για την άθληση των νέων, με το μπάσκετ πλέον να «χτυπά» στην καρδιά του Ρεθύμνου.