Οι Μαρία Ελένη Αρμάου, Ιφιγένεια Δίπλα, Βαλεντίνα Φαραντούρη, Βασιλική Κοφίδη, Όλγα Κουργιαντάκη, Σοφία Eυαγγελία Μαλκογεώργου, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Δήμητρα Τσιαντή, Αθανασία Τσόλα, αναπλ. Θάλεια Παπαδοπούλου, Όλγα Παπασαράντη πέτυχαν μια όμορφη εκτέλεση του προγράμματός τους, βαθμολογήθηκαν με 84,2333 β. και κατατάχθηκαν 7ες ανάμεσα σε 14 ομάδες που πήραν μέρος στον προκριματικό του Κόμπο.
Την πρώτη θέση στον προκριματικό πήρε η Ρωσία με 90,9333 β., τη δεύτερη η Κίνα με 90,3333 β. και την τρίτη η Ιαπωνία με 88,3667 β.