Ισόπαλες χωρίς τέρματα οι δύο ομάδες του Ηρακλείου που αγωνίζονται στην Γ΄Εθνική. Ο ΠΟΑ έμεινε στο 0-0 απέναντι στο Αιγάλεω στο Ατσαλένιο, με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι χωρίς όμως να φεύγουν από το γήπεδο με τους 3 βαθμούς της νίκης. Στην Αθήνα, ο Ηρόδοτος έμεινε και αυτός στην ισοπαλία (0-0) απέναντι στον Ηλυσιακό. Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής και τον 8ο όμιλο πανηγύρισε στο εντός έδρας παιχνίδι για την 2η αγωνιστική ο ΟΦΙ. Οι πρωταθλητές Λασιθίου επικράτησαν με σκορ 1-0 του Αγίου Ιερόθεου στο «Πέτρος Βουζουνεράκης», με γκολ του Κορέτα στο 35’. Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο για να ενισχύσει την ομάδα της Ιεράπετρας.
Τα αποτελέσματα του 8ου ομίλου:
- Ηλυσιακός-Ηρόδοτος 0-0
- ΑΕ Μυλοποτάμου-Παλαιόχωρα ΑΟ 1-1
- ΠΟΑ-Αιγάλεω 0-0
- Φωστήρας-Κηφισιά 0-0
- ΟΦΙ - Άγιος Ιερόθεος 1-0
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών