Όπως αναφέρει η ανακοίνωση - πρόσκληση του Δ.Σ Εργατικού κέντρου:
''Σας προσκαλούμε στον τελικό του 3ου Εργασιακού Τουρνουά Ποδοσφαίρου του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου την Τετάρτη 8 Ιουνίου 2016 και ώρα 17:00μ.μ. στο Γήπεδο Ο.Φ.Η ( Θεόδωρος Βαρδινογιάννη).
Ο «μικρός τελικός» (για την 3η και 4η θέση) θα διεξαχθεί μεταξύ των ομάδων : Συνδικάτο Οικοδόμων – Σωματείο Πυροσβεστών Πυρόσβεσης – Διάσωσης Αν. Κρήτης.
Ο «Τελικός»(για την 1η και 2η θέση) θα διεξαχθεί μεταξύ των ομάδων : Σύλλογος Εργαζομένων Παγκρήτιας Συν/κής Τράπεζας Σ.Ε.ΠΑ.ΣΥ.Τ. – Ένωση Προσωπικού Λιμενικού Σώματος Αν. Κρήτης.
Η απονομή των «Τιμητικών πλακετών» στις συμμετέχουσες ομάδες θα γίνει μετά το πέρας του Μικρού Τελικού. Η απονομή των βραβείων και των αναμνηστικών μεταλλίων θα γίνει μετά τη λήξη του τελικού. ''
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.''