Η χώρα μας συμμετείχε με 73 αθλήτριες και αθλητές καρατέκα, σε Κάτα και Κούμιτε αγωνίσματα, τόσο ατομικά όσο και ομαδικά, με τελική συγκομιδή 1 χρυσό, 3 ασημένια και 6 χάλκινα, εκ των οποίων, το ένα χάλκινο αφορούσε την ομάδα kumite ανδρών η οποία αποτελούνταν από 7 αθλητές!
Δυνατοί αγώνες που έκοψαν την ανάσα, σε μεγάλες κατηγορίες των 60 και άνω συμμετοχών ανά κατηγορία και πάντα στα πλαίσια του παραδοσιακού, ρεαλιστικού και άκρως μαχητικού Shotokan Καράτε!
Ανάμεσα στους αθλητές της ελληνικής αποστολής βρίσκονταν και οι αθλητές του σωματείου ΣΑΤΟΡΙ ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΝΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, οι οποίοι συμμετείχαν ενεργά στην συγκομιδή των μεταλλίων, κατακτώντας 3 χάλκινα!
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr