Όπως αναφέρει το ofi1925, το μεσημέρι της Πέμπτης (28/12) έχει προγραμματιστεί προπόνηση στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, με την οποία ο ΟΦΗ θα ξεκινήσει την προετοιμασία του, για το παιχνίδι με τον ΑΟΧανιά/Κισσαμικό, που θα γίνει στις 6 Ιανουαρίου στο Γεντί Κουλέ.
Πάντως, μετά και την πρόσφατη επιστολή των ποδοσφαιριστών και τις τελευταίες εξελίξεις, δεν είναι σίγουρη η παρουσία όλων στην σημερινή προπόνηση.