Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η Εθνική Νέων στο 2ο παιχνίδι της στο Ηράκλειο. Απέναντι στο Γιβραλτάρ, προηγήθηκε μόλις στο 16' με τον Γιούση το 1-0 ενώ τα γκολ των Νταλακούρα (37') και Εμμανουηλίδη (41') η Εθνική Νέων πήγε στα αποδυτήρια του Παγκρητίου σταδίο με το υπέρ της 3-0. Στην επανάληψη, ο Γιούσης έκανε το 4-0 στο 88' ενώ την εύκολη νίκη της Εθνικής ''υπέγραψε'' στο φινάλε ο Δουβίκας (96').
Έτσι, η ομάδα του Γιάννη Γκούμα και πήρε την πρώτη της νίκη στα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, πιάνοντας την Ρωσία στην δεύτερη θέση με 3 βαθμούς.
Η βαθμολογία του 10ου ομίλου
Ρουμανία 6 (4-2)
Ρωσία 3 (7-2)
Ελλάδα 3 (6-2)
Γιβραλτάρ 0 (0-11)