Όπως αναφέρεται στο www.aothiseas.gr :
''Συγκεκριμένα, 3 μετάλλια και πολλές εμπειρίες αποκόμισαν οι μικροί μας αθλητές. Συνολικά τα αποτελέσματα είχαν ως εξής :
Στη σπάθη το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Μελισσείδης Αλέξανδρος και το χάλκινο ο Πάσσαμ Ιάσονας, 5ος ο Τζωρτζουλάκης Γεώργιος, 12η η Αναγνώστη Μόνικα και 14η η Χρονάκη Αθηνά στην πρώτη της συμμετοχή.
Πολυχρονάκης Ιωάννης και Δρακάκης Γεώργιος δεν κατάφεραν να περάσουν στον επόμενο γύρο στις λεπτομέριες.
Στο ξίφος μονομαχίας ο Τζωρτζάκης Πέτρος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, 14ος ο Σύρμος Μιχαήλ,16η η Μπελαμπιανάκη Ελένη και 21 η Παπαδοπούλου Μάγια
*Τα παιδιά αν και βρισκόμαστε ήδη προς το τέλος της αθλητικής χρονιάς έδειξαν οτι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση και έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους"δήλωσε ο προπονητής του συλλόγου Κοντογιάννης Αλέξανδρος. Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές και ευχαριστεί τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στις μετακινήσεις των αθλητών.''