Είναι γεγονός ότι τα ανοιχτά ζητήματα στον Εργοτέλη είναι αρκετά το τελευταίο διάστημα. Στο Ερασιτέχνη έχουν ρίξει το βάρος στο θέμα της εκκαθάρισης, αυτό είναι στην κορυφή όλων. Όμως, παράλληλα ο χρόνος περνάει και πρέπει να προετοιμαστεί η επόμενη χρονιά για τον ποδοσφαιρικό αλλά και τον μπασκετικό Εργοτέλη.
Σύμφωνα με πληροφορίες του cretalive, το Σάββατο(4/5) έχει προγραμματιστεί ραντεβού μεταξύ Βαγγέλη Γιαννουλάκη - Γιώργου Βρέντζου ώστε ο πρώτος να του αναλύσει το πλάνο του για την νέα σεζόν του μπασκετικού Εργοτέλη. Ο κόουτς Γιώργος Μακράκης έχει δώσει τα ''θέλω'' του και τον σχεδιασμό της επόμενης... ημέρας για τους κίτρινους το οποίο περιλαμβάνει υψηλότερους στόχους από τους φετινούς που είχε η ομάδα.
Αναμένεται, το Σάββατο να γίνει επί τάπητος μια πρώτη εκτεταμένη συζήτηση ώστε να προκύψει ο αρχικός προγραμματισμός με το ''χτίσιμο'' της νέας ομάδας