Χιλιάδες καπάκια από πλαστικά μπουκάλια συνέλεξε κατά τη διάρκεια της περσινής σεζόν η ομάδα του Ρεθύμνου, με σκοπό να ενισχύσει τη συγκεκριμένη δράση που σαν αποτέλεσμα έχει την προσφορά σε συνανθρώπους μας με κινητικές δυσκολίες. Η παράδοση πραγματοποιήθηκε πριν το τζάμπολ του αγώνα κόντρα στο Λαύριο Megabolt, από τους παίκτες Θωμά Κώττα και Χιου Ρόμπερτσον, αλλά και τους εθελοντές του Ρέθυμνο Cretan Kings.