Οι οκτώ ομάδες του πρωταθλήματος έχουν χωριστεί σε δύο ομίλους με τον πρώτο αγώνα για το 2018 να διεξάγεται στο Ηράκλειο της Κρήτης όπου ο ΝΟ Ρεθύμνου θα υποδεχθεί στις 15:30 τον Ολυμπιακό, ο οποίος έχει προβάδισμα 3 βαθμών. Ενώ το βράδυ ο Εθνικός θα υποδεχθεί στο Παπαστράτειο το ΝΟ Βουλιαγμένης.
Όσον αφορά στον δεύτερο όμιλο όπου ο ΑΝΟ Γλυφάδας έχει το βαθμολογικό προβάδισμα, στις 19:30 η ομάδα των νοτίων προαστίων θα υποδεχθεί στο «Αντώνης Δημητρόπουλος» τον Τρίτωνα Αμαρουσίου, ενώ στο κολυμβητήριο του Χαλανδρίου, ο Νηρέας θα αντιμετωπίσει τη ΝΕ Πατρών.
Οι βαθμολογίες
Α' όμιλος
1. Ολυμπιακός 6
2. ΝΟ Βουλιαγμένης 3
3. Εθνικός 1
4. ΝΟ Ρεθύμνου 0
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/1): Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός
Β' όμιλος
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
2. ΝΕ Πατρών 3
3. Νηρέας Χαλανδρίου 1
4. Τρίτωνας Αμαρουσίου 0
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(10/1): Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου