Το συγκρότημα του Γιώργου Σίμου γνώρισε την ήττα και αποχαιρέτησε πρόωρα το Europa League. Ο ΟΦΗ δεν είχε ουσία, δε διέθετε φαντασία στο παιχνίδι του και μοιραία δε συνεχίζει στο θεσμό.
Ο Βάτερμαν υπερασπίστηκε την εστία των γηπεδούχων και την τριάδα στα στόπερ συνέθεσαν οι Μαρινάκης, Σελίμοβιτς και Βούρος.
Τη δεξιά πτέρυγα «πήρε» ο Ουές και την αριστερή ο Γιαννούλης, ενώ στα χαφ έπαιξαν οι Νέιρα, Μεγιάδο και Στάικος. Το επιθετικό δίδυμο των «ασπρόμαυρων» αποτέλεσαν οι Σαρδινέρο και Φιγκεϊρέντο.
Περισσότερα στο capitano.gr