Συνεχίζει να μένει τελευταίος στο πρωτάθλημα ο Εργοτέλης , καθώς ούτε στον πρώτο αγώνα του 2018 κατάφερε να πάρει τους πολυπόθητους βαθμούς.
Η ΑΕ Καραϊσκάκης προηγήθηκε στο 14′ με πλασέ του Μακρή μετά από κεφαλιά πάσα του Καραγιαννίδη. Ο Εργοτέλης αντέδρασε στο 55' με κεφαλία του Καϊπερς, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 62' διπλάσιάζοντας τα τέρματα, με πλασέ του Λουκίνα.
Ο Εργοτέλης είχε ευκαιρίες στο 41' και στο 51' με τον Καϊπερς, ενώ στο 65′ ένα σουτ του Ιατρούδη πέρασε άουτ.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Εργοτέλης: Λαδάς, Μπουρσέλης, Βογιατζής, Μπάτζιος, Σταμόπουλος, Μαζουλουξής, Μπούζας, Μπουτσάκης (63′ Ιατρούδης), Εντιαγέ, Εφορντ (76′ Μανουσάκης), Καϊπερς
ΑΕ Καραϊσκάκης: Μέλκας, Παπανίκου, Τσοντάκης, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μακρής, Κόλινς, Δημητριάδης (56΄Μακρίδης), Γυφτοκώστας (79′ Μπεκατώρος), Κυριάκης (68′ Μουκίδης), Λουκίνας