Όπως αναφέρει το επίσημο site της ΠΑΕ, ''με αγωνία περιμένουν οι άνθρωποι του Εργοτέλη να ολοκληρωθούν επιτέλους τα γραφειοκρατικά θέματα με την βίζα του Ιμπραχίμα Εντιαγέ έτσι ώστε να μπορέσει να ταξιδέψει στο Ηράκλειο και να ενσωματωθεί με την ομάδα μας.
Ο Σενεγαλέζος επιθετικός περιμένοντας ν ανάψει το πράσινο φως για την αναχωρήσει του από Μαρόκο όπου βρίσκεται, γυμνάζεται καθημερινά με εντατικό ρυθμό προκειμένου με την άφιξη του να μπορέσει το δυνατόν συντομότερα να ενσωματωθεί στην ομάδα μας.''
Μάλιστα, δημοσιεύονται και δύο φωτογραφίες του Εντιαγέ, ο οποίος κάνει διάδρομο σε γυμναστήριο του Μαρόκο.
Χωρίς προβλήματα η προετοιμασία
Επίσης, η ανακοίνωση ενημερώνει ότι ο μοναδικός απών είναι ο Κώστας Κυριακίδης ενόψει του αγώνα κυπέλλου με την Ξάνθη. Οι κιτρινόμαυροι θα ολοκληρώσουν την προετοιμασία τους το μεσημέρι (12:00) της Τρίτης αμέσως μετά το τέλος της οποίας θα ανακοινωθεί και η αποστολή για τον αγώνα κόντρα στην ακριτική ομάδα.