Το κλίμα ήταν αισιόδοξο εδώ και μέρες για τον ΠΑΣ Γιάννινα ότι θα κατάφερνε ...εμμέσως την έξοδο στην Ευρώπη. Την Δευτέρα το βράδυ η UEFA απεφάνθη να στείλει την ομάδα του Γιάννη Πετράκη στην Ευρώπη δίνοντας αρνητική εισήγηση στην ομάδα της Νέας Σμύρνης
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε προσφυγή στην UEFA, η οποία και έλεγξε τον φάκελο του Πανιωνίου. Υπενθυμίζετε ότι ο Πανιώνιος δεν είχε πάρει άδεια από την πρωτοβάθμια επιτροπή της ΕΠΟ, όμως, σε δεύτερο βαθμό αδειοδοτήθηκε.