Όπως αναφέρει η ανακοίνωση του ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α:
''Στο Camp δίδαξαν οι προπονητές Σηφομιχελάκης Μάνος, Χριστοδούλου Αλέξης, Πάλλης Κώστας, Βαιλάκης Μανούσος και Κουρουζίδης Χριστόφορος Στην προσπάθεια αυτή βοήθησαν και οι έφηβοι του ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.
Το «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α. θα ήθελε να ευχαριστήσει τους χορηγούς, τα παιδιά, τους γονείς αλλά και όσους συνετέλεσαν στην πραγματοποίηση αυτής της διοργάνωσης
Το Δ.Σ. και η Επιτροπή μπάσκετ του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α. ευχαριστεί θερμά τη Διοίκηση του ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ για την παραχώρηση του Κλειστού Γηπέδου Ν. Αλικαρνασσού «Μελίνα Μερκούρη» για τις ανάγκες του Heraklion Basketball Camp που πραγματοποιήθηκε από 21/6-1/7/2016.''