Του Δημήτρη Πιτσουλάκη
Ένα από τα «καυτά» θέματα από το περασμένο καλοκαίρι για τον Όμιλο ήταν η απόκτηση παικτών στα μετόπισθεν. Οι ιθύνοντες του ηρακλειώτικου συλλόγου επέλεξαν τότε τον Γιώργο Κουτρουμπή, ενώ τον Ιανουάριο στο ρόστερ προστέθηκε ο Νίκος Βαφέας, σε μια κίνηση περισσότερο με το… βλέμμα στο μέλλον.
Αυτή η συζήτηση, βέβαια, ουσιαστικά είχε αναπτυχθεί και συνεχίζεται ακόμη και σήμερα περισσότερο στις τάξεις του κόσμου. Γιατί ήταν ξεκάθαρο πως το ότι δεν αποκτήθηκε κι άλλο στόπερ το καλοκαίρι ήταν επιλογή του τεχνικού επιτελείου.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr