Οι καλύτερες φάσεις από το Πανσερραικός - ΟΦΗ

Δείτε τα highlights από την νίκη του ΟΦΗ με 1-2 στις Σέρρες και τις δηλώσεις του προπονητή της Κρητικής ομάδας

Ο ΟΦΗ πραγματοποίησε την ιδανική πρεμιέρα στις Σέρρες. Συνδυάζοντας την νίκη με πειστική εμφάνιση, οι κρητικοί πήραν τους πρώτους τους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα. Δείτε τις καλύτερες φάσεις από την χθεσινή αναμέτρηση:

• Παπαδόπουλος: ''Καλύτεροι από το πρώτο λεπτό''

«Από το πρώτο λεπτό ήμασταν καλύτεροι και κερδίσαμε δίκαια» δήλωσε ο προπονητής του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος, στη συνέντευξη τύπου μετά το τέλος  του αγώνα.

Ο τεχνικός  του ΟΦΗ ανέφερε ότι  «ήταν μια δύσκολη πρεμιέρα για εμάς με ένα δύσκολο εκτός έδρας ματς. Πριν το παιχνίδι είχαμε άγχος λόγω του ότι έχουμε θέσει υψηλούς στόχους όπως πρέπει να έχει αυτή η ομάδα. Από το πρώτο λεπτό φάνηκε ότι ήμασταν καλύτεροι παρότι κινδυνεύσαμε σε ελάχιστες φάσεις. Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο αν και στα τελευταία λεπτά έπρεπε να είμαστε πιο σοβαροί και να κρατήσουμε περισσότερο την μπάλα. Δεν αντιδράσαμε σωστά σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού. Αυτό που μετράει είναι οι τρεις βαθμοί που ήταν και το ζητούμενο. Έχουμε πάλι εκτός έδρας παιχνίδι, σε κακό γήπεδο όμως πρέπει να προσαρμοζόμαστε γρήγορα σε συνθήκες Footbal l League».

• Επιστρέφει την Τρίτη η αποστολή - τα ''ευχαριστώ'' της ΠΑΕ ΟΦΗ

Όπως αναφέρει η ανακοίνωση: ''Η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 με ανακοίνωση της, θα ήθελε να ευχαριστήσει τους φίλους του ΟΦΗ, που βρέθηκαν στις Σέρρες και βοήθησαν την ομάδα μας να πάρει τη νίκη.Η αγάπη και η στήριξη του κόσμου του ΟΦΗ είναι η μεγαλύτερη δύναμη, για ανάλογη συνέχεια.Η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 ευχαριστεί τη διοίκηση της ΠΑΕ Πανσερραικός για την φιλοξενία και θα ανταποδώσει στο παιχνίδι του δευτέρου γύρου.Η αποστολή του ΟΦΗ μετά τη νίκη στις Σέρρες, δεν επέστρεψε στο Ηράκλειο.Η επιστροφή της ομάδας, έχει προγραμματιστεί για την Τρίτη νωρίς το πρωί μέσω Θεσσαλονίκης.