''Ομάδα χωρίς Γιάννη, προκοπή δεν κάνει! Χρόνια πολλά στον Greek Freak, χρόνια πολλά σε όλους τους Ιωάννηδες και τις Ιωάννες για την ονομαστική τους εορτή!'' έγραψε στο facebook η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι αναφορές σε άψογα Ελληνικά και με την φωτογραφία που συνοδεύει τις ευχές να έχει στο φόντο το φρούριο του Ηρακλείου, τον Κούλε.
Μια ξεχωριστή αναφορά η οποία αποτελεί διαφήμιση για το νησί μας και το Ηράκλειο, από μια ομάδα του NBA η οποία καμαρώνει για τον Έλληνα super star που έχει στο ρόστερ της και το δείχνει με την παραμικρή αφορμή.
Η φωτογραφία είναι από το τουρνουά ''Antetokounbros'' που πραγματοποιήθηκε στο Ηράκλειο τον Απρίλιο του 2016! Δείτε παρακάτω: