Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απέδειξε για ακόμα μία φορά ότι είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες στον κόσμο. Έχοντας απέναντί του τον LeBron, ο σταρ των Bucks ήταν καταπληκτικός, έχοντας 40 πόντους με 16/21 σουτ, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κοψίματα, αλλά στο τέλος έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το παρκέ. Κι αυτό γιατί οι Cavs αποδείχθηκαν ανώτεροι, παίρνοντας τη νίκη με 124-119.
Και ο κυριότερος λόγος που συνέβη αυτό ήταν επειδή η τριάδα των Kevin Love (32 πόντοι, 16 ριμπάουντ), LeBron James (30 πόνυοι, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ) και J.R Smith (20 πόντοι) δεν είχε αντίπαλο, οδηγώντας το Cleveland εκ του ασφαλούς στη νίκη. Για τους Bucks, οι Malcolm Brogdon (22 πόντοι) και Khris Middleton (20 πόντοι) ήταν εξαιρετικοί, αλλά δεν έφταναν για την ομάδα τους, που είδε το Cleveland να τα κάνει όλα σωστά στο τέλος.
Λίγες στιγμές μετά τον αγώνα με τους Cavaliers στο Cleveland, οι Bucks ειδοποίησαν τον Γιάννη ότι τον περίμεναν Έλληνες στην εξέδρα. Ο Γιάννης πήγε, αλλά αυτό που είδε μάλλον δεν το περίμενε: Ήταν 100αδες άνθρωποι! Η πρώτη αντίδρασή του; "Δεν υπάρχει περίπτωση όλοι εσείς να είστε Έλληνες!" Και τότε ήρθε η καλύτερη απάντηση: Όλοι μαζί άρχισαν να τραγουδούν τον Εθνικό Ύμνο με τον Γιάννη να τραγουδάει μαζί τους!
Δείτε το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ VIDEO, το οποίο ολοκληρώνεται με τον Γιάννη να τραβάει VIDEO και να λέει στον κόσμο να φωνάξει μαζί του "Ζήτω η Ελλάδα"!
Hundreds of Greeks serenade @Giannis_An34 after the game in Cleveland!! pic.twitter.com/slAIvmlXtj
— Milwaukee Bucks (@Bucks) November 8, 2017