Το πρωτάθλημα βρίσκεται σε εξέλιξη, υπάρχει μπροστά σχεδόν ένας μήνας αγωνιστικής δράσης, αλλά όλες οι ομάδες και φυσικά ο ΟΦΗ έχουν αρχίσει σιγά-σιγά τον μεταγραφικό σχεδιασμό.
Έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζεται να τελειώσει το πρωτάθλημα για να κατασταλάξει ένας προπονητής στα μεταγραφικά «θέλω». Ο Νταμπράουσκας δεν χρειάζεται να περιμένει το φινάλε το πλέι άουτ για να καταλήξει στις μεταγραφές που χρειάζεται ο ΟΦΗ ενόψει καλοκαιριού.