Ανάμεσα στους κορυφαίους νέους αθλητές της χρονιάς, βρίσκονται οι Ζωή Μπαλαμούτη του ΟΦΗ και ο Χρήστος Φρατζεσκάκης του "Ελευθέριος Βενιζέλος"
Ο Γιώργος Μηλιάρας (1.500μ.), ο Χρήστος Φρατζεσκάκης (σφυροβολία) και ο Αλέξης Αργυρόπουλος (μήκος) είναι οι τρεις αθλητές της κατηγορίας Κ18 που συγκέντρωσαν τις περισσότερες ψήφους στην σχετική ψηφοφορία για την ανάδειξη του κορυφαίου της χρονιάς που συμμετείχαν στη διαδικασία του ΣΕΓΑΣ. Όσον αφορά τις κορασίδες, η Παναγιώτα Δόση (ύψος), Μαρία Μαγκούλια (σφαιροβολία) και Ζωή Μπαλαμούτη (τριπλούν) ήταν οι τρεις αθλήτριες που ξεχώρισαν οι φίλαθλοι με την ψήφο τους.
Οι νικητές της κατηγορίας, όπως και οι υπόλοιποι σε έφηβους – νεάνιδες, Κ23 και άνδρες – γυναίκες, θα ανακοινωθούν στην ετήσια γιορτή του ΣΕΓΑΣ όπου βραβεύονται κάθε χρόνο οι κορυφαίοι.