Στον ΟΦΗ μετρούν αντίστροφα για την αναχώρηση για την Ολλανδία, στις 15 Ιουλίου, εκεί όπου θα διεξαχθεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας και ο Βάλντας Νταμπράουσκας θα «χτίσει» την ομάδα της νέας περιόδου.
Εκεί είναι πολύ πιθανό να βρεθεί από την πρώτη μέρα και η επόμενη μεταγραφή της Κρητικής ομάδας, με τις πληροφορίες του Capitano.gr να αναφέρουν πως αυτή αναμένεται να είναι ο Βασίλης Λαμπρόπουλος, με τον ΟΦΗ να τα δίνει όλα για να κλείσει τη σπουδαία μεταγραφή!