Γράφει ο Αντώνης Παντινάκης
Οι ειδικοί, άμα τη εμφανίσει της πανδημίας στη ζωή μας, μάς ορμηνεύουν ότι “οι επόμενες δύο εβδομάδες είναι κρίσιμες”. Έτσι που το πάει, βεβαίως, ο ακατανόμαστος και τρισκατάρατος (κορωνοϊός), το επίφοβο διάστημα συρρικνώνεται και αναπροσαρμόζεται διαρκώς.
Ο κορωνοϊός αλλάζει πρόσωπα και γίνεται επικίνδυνος, κι ο ΟΦΗ αν θέλει να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, ανατρέποντας το εις βάρος του 2-0 στο Πανθεσσαλικό, οφείλει να ... μεταλλαχθεί αγωνιστικά! Αδόκιμο αλλά και πιο επίκαιρο και αναγκαίο... (στην ποδοσφαιρική αργκό) ...πεθαίνεις (το αποκλείεσαι είναι πιο εύπεπτο!), και μένεις σπίτι σου...
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr