Ο Βάλντας Νταμπράουσκας αναφέρθηκε για πρώτη φορά, μετά το νικηφόρο 4-1 επί της Λαμίας, ότι ο μεταγραφικός σχεδιασμός του ΟΦΗ για τη νέα σεζόν βρίσκεται σε εξέλιξη, σε συνεργασία φυσικά με τους Μιχάλη Μπούση και Μηνά Λυσάνδρου.
Ο ΟΦΗ δεδομένα θα ενισχυθεί, ενώ δεν θα λείψουν και οι αποχωρήσεις, ενώ υπάρχουν και τα ανοιχτά θέματα των συμβολαίων που ολοκληρώνονται.
Ένα, όμως, από τα βασικά στοιχεία ενόψει της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου είναι η «ελληνοποίηση» του ρόστερ. Είναι μία φυσιολογική επιθυμία των ανθρώπων της ομάδας να ενισχύσουν το ελληνικό στοιχείο είτε μέσω της προώθησης παιδιών από την Κ19 είτε μέσω ενίσχυσης.
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr