Δεν περιμέναμε να μεταμορφωθεί ο ΟΦΗ τέσσερις μέρες μετά το στραπάτσο στην Κηφισιά, η αλήθεια είναι πως αναμέναμε να δούμε, ψυχή, φιλότιμο και αγωνιστική διάθεση. Και βέβαια την πρώτη εντός έδρας νίκη. Και στο τέλος της βραδιάς θα έπρεπε να ανάψουμε μια λαμπάδα στο Μανδά που δεν φύγαμε με τα χειρότερα!
Είδαμε κάτι που να μας δημιουργεί ελπίδα; Νομίζω πως είναι δύσκολο να έχεις απαιτήσεις από ένα βαριά άρρωστο οργανισμό. Μια ομάδα χωρίς αρχή, μέση και τέλος. Είναι δυνατόν από ένα ασθενή που βρίσκεται στο νεκροκρέββατο να έχεις απαιτήσεις μετά από τέσσερις μέρες να πετάξει τον ορό και ν’ αρχίσει να τρέχει; Ειδικά όταν ζωτικά όργανα του οργανισμού του είναι χαλασμένα, ανίκανα να παράγουν στοιχειωδώς μια κανονικότητα;
Διαβάστε περισσότερα στο capitano.gr