Ομιχλώδες παραμένει στον ΟΦΗ το τοπίο αναφορικά με το θέμα που προέκυψε με τους παίκτες και τα μέλη της αποστολής που κατανάλωσαν χυμό πορτοκάλι και αντιμετωπίζουν συμπτώματα δηλητηρίασης.
Από το πρωί της Τετάρτης, μέρα του αγώνα με τον Βόλο, εμφανίστηκαν τα πρώτα συμπτώματα, ενώ από τα πρώτα θύματα, ο προπονητής τερματοφυλάκων Βαγγέλης Λάππας, το πέρασε πιο δύσκολα και πιο σοβαρά από τους υπόλοιπους και χρειάστηκε να νοσηλευτεί. Είναι χαρακτηριστικό ότι δεν είχε δυνάμεις ούτε να μιλήσει καλά-καλά.