Έπειτα από το νικηφόρο πέρασμα του ΟΦΗ από τις Σέρρες, η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου θα θα αγωνιστεί ξανά εκτός έδρας για την 2η αγωνιστική της Football league. Κρητικό ενδιαφέρον παρουσιάζει επίσης η ερχόμενη αγωνιστική καθώς στο Παγκρήτιο ο Εργοτέλης θα υποδεχτεί τον ΑΟΧ - Κισσαμικό. Αμφότερες οι αναμετρήσεις την ίδια ώρα (3μ.μ) και δεν θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την κρατική τηλεόραση, σύμφωνα με την έως τώρα ενημέρωση.
Τα παιχνίδια Aπόλλων Πόντου-Σπάρτη και Τρίκαλα-Αρης είναι τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3, ενώ το ματς της Καλλιθέας με την Παναχαϊκή θα μεταδοθεί από την Web Tv.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:
Σάββατο 4/11 (3μμ)
- Απόλλων Πόντου – Σπάρτη (ΕΡΤ3)
Κυριακή 5/11(3μμ)
- Εργοτέλης – Α.Ο. Χ / Κισσαμικός
- ΑΕ Καραϊσκάκης – Αχαρναικός
- Καλλιθέα – Παναχαϊκή
- Απόλλων Λάρισας – Βέροια
- Τρίκαλα – Αρης (ΕΡΤ3)
- Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
- Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός
- Αναγέννηση Καρδίτσας – ΟΦΗ