Ο ΠΑΣ Γιάννινα ευνοήθηκε τελικώς και πήρε πίσω τους 5 βαθμούς στέλνοντας τον ΟΦΗ στα πλέι άουτ και αφήνοντας την ΑΕΛ να «φωνάζει» και να απειλεί με νέα καταγγελία κατά του ΠΑΣ.
Σήμερα στις 16:00 θα λάβει χώρα η συνεδρίαση της Super League για την επικύρωση της βαθμολογίας και την επικύρωση των θέσεων σε πλέι οφ και πλέι άουτ, ενώ θα γίνει και η κλήρωση για τα δύο μίνι πρωταθλήματα.
Ο ΟΦΗ, ο οποίος θα δώσει 7 παιχνίδια, εκ των οποίων τα 4 στο «Γεντί Κουλέ», θα μάθει απόψε το πρόγραμμα και τον πρώτο αντίπαλο για το προσεχές Σάββατο (θυμίζουμε πως τα πλέι άουτ θα διεξάγονται Σάββατο).