Ο Μεσσαρίτης αθλητής της Αθλητικής Λέσχης Μεσσαράς κατάφερε κάνει το 6/6 στον πρώτο γύρο (δεχόμενος μόνο 1 πόντο) και στη συνέχεια να αποκλείσει, τον ένα μετά τον άλλο, τους αντιπάλους του, κάποιοι από τους οποίους ήταν και μεγαλύτεροι σε ηλικία.
Στους αγώνες συμμετείχαν 44 αθλητές οι περισσότεροι από σωματεία της Αθήνας και αποτέλεσαν μία «πρόγευση» για όσα θα ακολουθήσουν τον ερχόμενο Ιανουάριο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
Καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν και οι άλλοι αθλητές της Α.Λ.ΜΕΣΣΑΡΑΣ στο ίδιο όπλο, οι Γρηγοριάδης Γιάννης που κατετάγη 11ος και ο Μπουχαλάκης Ανδρέας που κατέλαβε την 19η θέση.
Η Αθλητική Λέσχη Μεσαράς, σε ανακοίνωσή της ευχαριστεί την ΑNEK LINES & BLUE STAR FERRIES για την πολύτιμη βοήθειά της, στην μετακίνηση των αθλητών.