Οι δύο ομάδες ήταν αυτές που είχαν από τρεις νίκες στα τρία πρώτα τους παιχνίδια και το αποψινό παιχνίδι θα έκρινε την πρωτιά. Τελικά η ομάδα του Τάσου Παπαναστασίου κατάφερε να πάρει τη νίκη έχοντας συνεχώς το προβάδισμα κατά τη διάρκεια του αγώνα.
ΣΕΡΒΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ 8-9 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-2, 2-3, 3-2)
Σκόραραν για την ελληνική ομάδα: Μυριοκεφαλιτάκη 3, Κανετίδου 2, Νίνου Ειρ. 2, Λιαπάκη 1, Μπιτσάκου 1.
Την αποστολή της ελληνικής ομάδας απαρτίζουν οι εξής αθλήτριες: Εμμανουέλα Αρχοντάκη, Μιχαϊλα Πουλοπούλου, Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη, Ειρήνη Νίνου, Μαργαρίτα Μπιτσάκου, Αναστασία Λούδη, Ιλιάνα Κοκκινάκη, Ελένη Κανετίδου, Άρτεμις Ιωαννίδη, Ευφροσύνη Κατσίμπρη, Παναγιώτα Νίνου, Μαρία – Ευγενία Μπαλάτσα, Κατερίνα Λιαπάκη
Μαζί τους ο ομοσπονδιακος τεχνικός Τάσος Παπαναστασίου , ο συνεργάτης του Βαγγέλης Πάτρας, ο φυσικοθεραπευτής Κώστας Δρακουτός και ο Λάζαρος Αντωνιάδης (αρχηγός αποστολής).