''Έκπληξη επιφύλαξαν οι παίκτες στον προπονητή μας καθώς σήμερα είναι τα γενέθλια του! Χρόνια πολλά coach, με υγεία.'' έγραψε στην επίσημη σελίδα στο facebook η ομάδα του ''Ηράκλειο''.
Ο Γιώργος Μακράκη έχει σήμερα γενέθλια και οι παίκτες της ομάδας άφησαν τα παρκέ στα ''Δύο Αοράκια'' και την πρωινή προπόνηση και... επισκέφτηκαν γνωστή καφετέρια στην Αλικαρνασσό για να ευχηθούν στον έμπειρο προπονητή.