Κάτι παραπάνω από 3.500 φίλαθλοι του ΟΦΗ βρέθηκαν το απόγευμα της Κυριακής στο ''Γεντί Κουλέ'' ώστε να δουν για πρώτη φορά την αγαπημένη τους ομάδα να αγωνίζεται για το πρωτάθλημα της Football league.
Το ηλιόλουστο απόγευμα στο Ηράκλειο, έδωσε επιπλέον κίνητρο στον φίλαθλο κόσμο της πόλης να βρεθεί στις εξέδρες του ''Θόδωρος Βαρδινογιάννης'' και οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου δεν έχασαν την ευκαιρία τους ανταμείψουν με τα έξι γκολ και τις πολλές φάσεις απέναντι στον Αιγινιακό.