«Χάλκινος» ο Καραλής στον ιστορικό τελικό του παγκοσμίου ρεκόρ!

Ο τρομερός Καραλής εξασφάλισε το χάλκινο μετάλλιο στον μεγάλο τελικό του επί κοντώ - «Εξωγήινος» ο Ντουπλάντις, έκανε παγκόσμιο ρεκόρ με 6.25!

Ο Εμμανουήλ Καραλής είναι μεταλλιούχος και εξασφάλισε το χάλκινο μετάλλιο, στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι, στον συγκλονιστικό τελικό του επί κοντώ!

Ο Έλληνας πρωταθλητής, με επίδοση τα 5 μέτρα και 90 εκατοστά, πήρε την 3η θέση και χάρισε στην Ελλάδα το 6ο της μετάλλιο (ένα ασημένιο και 5 χάλκινα) στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Είναι το 31ο μετάλλιο που παίρνει ο ελληνικός στίβος στην Ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων και 128ο συνολικά.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Ντουμπλάντις. Ο Σουηδός υπεραθλητής του επί κοντώ, τερμάτισε όπως αναμενόταν πρώτος, κατέρριψε το Ολυμπιακό ρεκόρ (6.03μ. ) και λίγο αργότερα διέλυσε ΚΑΙ το Παγκόσμιο ρεκόρ (6.24μ.), περνώντας τα 6.25μ!