Οι παίκτες του ΟΦΗ βρέθηκαν το πρωί του Σαββάτου (06/01) στον 1ο όροφο του Talos Plaza και στον χώρο όπου πραγματοποιούνταν έως και σήμερα το φιλανθρωπικό παζάρι ''Γεύση - τέχνη και πολιτισμός'' από την Εθελοντική ομάδα Α.Τ.Α.Χ.Τ.Ο.Ι.
Mάλιστα, η Εθελοντική ομάδα του Ηρακλείου ευχαρίστησε μέσω facebook του ποδοσφαιριστές της κρητικής ομάδας για την παρουσία τους στο χώρο. ''Ευχαριστούμε τους ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ που ήρθαν να στηρίξουν την προσπάθεια μας και εμείς απο μεριάς μας να τους ευχηθούμε καλή επιτυχία στον σημερινό τους αγώνα και στην συνέχειά της προσπάθειας τους!!!'' ανέφερε χαρακτηριστικά.