Εύκολα 2-0 στο ημίχρονο ο ΟΦΗ

Ο Δημήτρης Μάνος μόλις σε 8 λεπτά παιχνιδιού έχει σκοράρει δύο φορές με τον ΟΦΗ να προηγείται με 2-0 του ΑΟΧ - Κισσαμικού στο ημίχρονο της αναμέτρησης

Μάλιστα, χαρακτηριστικός και ο πανηγυρισμός του πρώτου γκολ, με τους παίκτες να πηγαίνουν όλοι μαζί στον πάγκο και να αγκαλιάζονται, δείγμα της ενότητας τους αυτή την πολύ δύσκολη στιγμή του συλλόγου.

Θυμίζουμε ότι ο ΟΦΗ έχει κατέβει στο γήπεδο με ενδεκάδα ''ανάγκης'':  Στρέζος, Νάστος, Μάνος, Παπατόλιος, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Πουρτουλίδης, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης.

Ο ΟΦΗ είναι πολύ καλύτερος του ΑΟΧ Κισσαμικού, έχει σκοράρει 2 φορές στα πρώτα 45 λεπτά του παιχνιδιού ενώ έχει χάσει αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερα τέρματα. Παρά τις προσφυγές και τα σημαντικά διοικητικά προβλήματα η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έχει εμφανιστεί συγκεντρωμένη και δεν έχει κινδυνεύσει καθόλου από τον ηττοπαθή και ακίνδυνο ΑΟΧ Κισσαμικό.